معرفی شرکت

درباره ما

شرکت فنی و مهندسی طرح وکار از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را در زمینه سیستم‌های تصفیه آب و فاضلاب صنعتی و بهداشتی، خطوط انتقال، ایستگاه پمپاژ و مخازن ذخیره آغاز نموده و با بیش از ۱۰ سال تجربه مفید کاری افتخار آن را دارد که در پیشبرد اهداف صنعتی و زیست محیطی کشور عزیزمان؛ ایفای نقش نماید.

مهمترین هدف شرکت طرح و کار؛ افزایش کیفیت محصولات، خدمات و به روز رسانی دانش و تکنولوژی‌های مورد استفاده در صنعت آب و فاضلاب است. این شرکت در حال حاضر، دارای رتبه ۵ تاسیسات و آب از سازمان برنامه و بودجه استان تهران، دارای گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ در مدیریت کیفیت و موفق به اخذ تاییدیه دانش بنیان از نهاد ریاست جمهوری شده است.

۰
+
سال فعالیت
۰
+
مشتریان راضی
۰
+
پروژه‌های موفق

محصولات و خدمات شرکت طرح و کار در زمینه سیستم‌های تصفیه آب شامل: روش‌های اسمز معکوس (RO) در آب شیرین کن صنعتی و دریایی، روش اولترافیلتراسیون، نانوفیلتراسیون و تصفیه آب به روش تبادل یونی در تصفیه آب صنعتی است.
در زمینه تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی، شرکت طرح و کار با استفاده از روش‌هایی چون: انعقاد الکتریکی، چربی گیر و تصفیه بیولوژیکی؛ به طراحی و ساخت انواع سیستم‌ها می‌پردازد.
از دیگر محصولات این شرکت، طراحی و اجرای انواع خطوط انتقال آب و فاضلاب، ایستگاه پمپاژ و مخازن ذخیره بتنی و فلزی در ابعاد گوناگون و به منظور تامین نیازهای صنایع و کارخانجات است.

تاریخچه

روش اجرای پروژه ها در شرکت طرح و کار

با توجه به اهمیت دو عامل اساسی یعنی کیفیت و سرعت در اجرا و تحویل پروژه ها، شرکت طرح و کار بر اساس خط مشی کیفی خود، در چهار فاز به انجام پروژه های خود مشغول می‌گردد. رعایت برنامه زمان بندی در کنار تهیه کلیه مدارک مهندسی و انجام برآوردهای دیگر مورد نیاز سیستم با بهره گیری از پرسنل مجرب و با کمک نرم افزارهای مهندسی صورت می‌گیرد.

مراحل اجرای پروژه ها در شرکت طرح وکار و به صورت خلاصه، بدین صورت می‌باشد:

فاز نخست: مهندسی پایه
برآورد ظرفیت (دبی) نامی مورد نیاز برای سیستم
بررسی آنالیز کیفی آب، پساب و یا فاضلاب
بررسی نقاط محدود کننده طراحی فرآیند
ترسیم بلوک دیاگرام مورد نیاز جهت فرآیند و تهیه سند PFD
فاز دوم: طراحی
طراحی سیستم مورد نیاز بر اساس اطلاعات پایه
ترسیم نقشه P&ID بر اساس بلوک دیاگرام موجود و اصلاح طراحی اولیه
ترسیم نقشه جانمایی تجهیزات و برآورد متریال، زمان و تجهیزات لازم جهت اجرا
فاز سوم: تجهیز کارگاه
تامین تجهیزات مورد نیاز بر اساس مدت زمان و محل اجرای پروژه
تکمیل نقشه های مهندسی قابل اجرا از قبیل نقشه های سه بعدی
تکمیل دستورالعملهای اجرایی، کنترل کیفی و فنی مورد نیاز
تامین تجهیزات مورد نیاز جهت اجرای پروژه
کنترل در حین فرآیند ساخت بر اساس دستور العمل ISO
تست و راه اندازی آزمایشی و نهایی تجهیزات و عملیات های اجرایی

شرکت های همکار

امکانات شرکت طرح و کار

در حال حاضر شرکت فنی مهندسی طرح و کار مجهز به کارگاه ساخت و تولید می‌باشد و کلیه پکیج‌های تصفیه فاضلاب بهداشتی و صنعتی، به صورت سازه های فلزی در این کارگاه ساخته می‌شود.

کلیه مراحل ساخت سازه فلزی، رنگ و سندبلاست، مونتاژ و نصب تجهیزات و تست و بازرسی نهایی این پکیج‌ها، زیر نظر متخصصین این شرکت و بر اساس استانداردهای مهندسی صورت می‌گیرد.همچنین انواع دستگاههای تصفیه آب صنعتی که شامل: اسمز معکوس (RO)، آب شیرین کن دریایی، اولترافیلتراسیون، سختی گیر رزینی و ستون‌های تبادل یونی، در کارگاه این شرکت؛ مونتاژ و آماده تست و نصب نهایی می‌گردد.

گواهینامه‌ ها

شرکت فنی مهندسی طرح و کار (دانش بنیان) با ارائه مدارک لازم، در لیست شرکت‌های دانش بنیان مورد تایید نهاد ریاست جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است و محصولات دانش بنیان این شرکت، بخش عمده ای از فعالیت‌های آن‌را در بر می‌گیرند.
در راستای بهبود کیفیت و ارائه خدمات کافی به مشتریان، شرکت طرح و کار موفق به اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ از شرکت DAS انگلستان گردیده است. استاندارد ایزو بر تمام ارکان کیفی این شرکت تاثیرات مثبتی گذاشته است و در بهبود کیفیت خدمات و محصولات شرکت طرح و کار موثر بوده است.

یکی دیگر از گواهینامه‌های شرکت طرح و کار، رتبه پیمانکاری تاسیسات، تجهیزات و آب از سازمان برنامه و بودجه کشور است. این رتبه پیمانکاری یا همان گرید؛ به منظور شرکت در مناقصات دولتی و نیمه دولتی اخذ گردیده است و موید توانایی‌های شرکت طرح و کار در زمینه سیستم‌های تصفیه آب و فاضلاب می‌باشد.

در جهت بهره گیری از دانش روز و تکنولوژی‌های جدید در صنعت آب و فاضلاب، شرکت طرح و کار اقدام به امضا موافقت نامه همکاری با شرکت هیدروایتالیا نمود. این موافقت نامه در زمینه دریافت مشاوره‌های فنی و همچنین اجرای برخی از سیستم‌های تصفیه آب و فاضلاب در ایران می‌باشد.