• خانه
 • فروش تجهیزات
 • آنتی اسکالانت

قیمت آنتی اسکالانت

استفاده از آنتی اسکالانت به منظور جلوگیری از رسوب و گرفتگی بر روی ممبران اسمز معکوس یکی از ضروریات مهم طراحی می باشد. شرکت طرح و کار به عنوان نماینده شرکت هیدروایتالیا عرضه کننده آنتی اسکالانت Vitec با بالاترین کیفیت و  بهترین قیمت به منظور نگهداری دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس می باشد.

قیمت آنتی اسکالانت

آنتی اسکالانت چیست؟
بررسی ها و مطالعات فراوانی برای اندازه گیری رسوب گذار و یا خورنده بودن آب صورت گرفته است و نتیجه این تحقیقات ارائه اندیس های اشباع (شاخص لانژلیه، شاخص استیف، LSI , stiff)  برای آبهای گوناگون می باشد. این اندیس ها در واقع رابطه میان غلظت یونهای مختلف و شرایط دما و pH آب را بیان می کند و در نتیجه شرایط رسوب گذار بودن و یا خورنده بودن آب را اعلام می نمایند.   
از آنجایی ممبران اسمز معکوس تا 99.5% درصد از کل یونهای محلول در آب را به وسیله جریان پساب خارج می نمایند، بنابراین یکی از مهمترین خطراتی که اکثر ممبران ها را تهدید می کند، خطر اشباع شدن یونهای محلول بر روی غشاء می باشد. برای جلوگیری از اشباع شدن یونها بر روی ممبران، شرکتهای سازنده دستگاه تصفیه آب صنعتی اقدام به فروش آنتی اسکالانت می نمایند.

قیمت آنتی اسکالانت
دستگاه های تصفیه آب صنعتی که بر پایه روش اسمز معکوس طراحی گردیده اند به صورت روزانه مقادیر زیادی آنتی اسکالانت مصرف می نمایند. بنابراین مالکین این دستگاهها اقدام به خرید آنتی اسکالانت می نماید. نکته مهم در اینجا انتخاب بهترین کیفیت آنتی اسکالانت با کمترین قیمت تمام شده می باشد. باید توجه نمود که قیمت ممبران اسمز معکوس به عنوان هسته مرکزی تصفیه آب بسیار بالا است و در صورت استفاده از آنتی اسکالانت با کیفیت پایین، ممبران ها دچار مشکلات متعددی می گردند.
در حال حاضر انواع آنتی اسکالانت با قیمت های مختلف در کشور وجود دارد که از جمله مهمترین آنها می توان به موارد ذیل اشاره نمود: فلوکن (Flocon)، جنسیس، آویستا، Dequest
شرکت طرح و کار به عنوان تنها نماینده شرکت هیدروایتالیا اقدام به خرید آنتی اسکالانت ویتک (Vitec) نموده است. این محصول با دوز تزریق بین 2 الی 10 میلی گرم بر لیتر مانع از ایجاد رسوب و فولینگ بر روی ممبران اسمز معکوس می گردد و از نظر قیمت و کیفیت مقرون به صرفه ترین نوع آنتی اسکالانت در ایران می باشد.

حذف آهن به وسیله آنتی اسکالانت
روشهای حذف آهن از آب به علت ماهیت این یون بسیار پیچیده است. آهن به دو صورت دو ظرفیتی و سه ظرفیتی در آب حل می شود. تعادل این یون در آب به عوامل متعددی از قبیل میزان اکسیژن حل شده در آب، pH آب و وجود فرآیندهای دیگر شیمیایی مانند کلر زنی بستگی دارد. آهن و منگنز معمولاً در آبهای بدون اکسیژن مانند آب چاه به صورت دو ظرفیتی یافت می شوند. حال آنکه اگر همین آبها را در معرض هوا قرار دهیم و یا کلر زنی انجام دهیم، یونهای آهن به صورت سه ظرفیتی و منگنز به صورت چهار ظرفیتی در می آیند.
اگر آب حاوی آهن با اکسیژن در تبادل نباشد و در شرایط اسیدی وارد ممبران ها شود، آهن به صورت محلول بوده که آسیبی به ممبران اسمز معکوس وارد نمی کند. در صورتی که اگر مقداری آهن سه ظرفیتی بر روی غشاء رسوب کند مانند کاتالیزوری عمل می کند که ضمن اکسایش آهن دو ظرفیتی، ممبران ها را نیز از بین می برد. یکی از کاربردهای انواع آنتی اسکالانت، جلوگیری از اکسید شدن آهن و به عبارتی حصول اطمینان از محلول بودن آهن می باشد.

دانلود اطلاعات فنی آنتی اسکالانت VITEC

adobe acrobat logoاطلاعات فنی آنتی اسکالانت مارک VITEC - هیدروایتالیا

 

درکنارتان هستیم !

گواهینامه ها و تقدیرنامه ها

با ما تماس بگیرید

 • دفتر مرکزی: تهران- آریاشهر- برج اداری گلدیس - طبقه هفتم

  تماس: 49279980 (5 خط ویژه)

  فکس: 49279981

  ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  کارگاه: شهریار- ویره - نرسیده به مجتمع صنعتی جوادنژاد - سوله شماره 5

  دفتر هیدروایتالیا: 856263-051-39+ , 856282-051-39+

  www.hydroitalia.com 

   

ما را همراهی کنید

fb art index2 index gp 300x300 aparat youtube ios icon