• خانه
 • دانلود ها
 • دانلود نرم افزارهای مهندسی

دانلود نرم افزارهای مهندسی

دانلود نرم افزار راهبری و نگهداری از دستگاههای تصفیه آب
آب به علت ماهیت فیزیکی و شیمیایی که دارد به عنوان پرکاربردترین ماده در فرایندهای صنعتی شناخته می شود و به دلیل ظرفیت گرمایی ویژه (cp) بالا به عنوان انتقال دهنده گرما در تمامی صنایع استفاده میشود. آب علاوه بر مصارف آشامیدنی در بسیاری از صنایع از قبیل پالایش نفت خام، فولاد ، کاغذسازی ، نساجی و کشاورزی کاربرد دارد. همچنین در فرایندهای تاسیساتی از قبیل هواسازهای صنعتی ، مبدلهای حرارتی ، دیگهای بخار و برج های خنک کن در یک سیکل بسته به کار می رود.
امروزه علاوه بر کمیت آب، کیفیت آن به شدت مورد توجه قرار گرفته است. به همین دلیل در بسیاری از صنایعی که از آب استفاده می شود از دستگاههای تصفیه آب به منظور شیرین سازی آب استفاده می گردد. مهمترین وظیفه این دستگاهها کاهش املاح آب و از بین بردن میکروارگانیزم ها می باشد. در حال حاضرحدود 60 % ازدستگاههای تصفیه آب موجود در جهان برپایه سیستم اسمز معکوس یا همان RO کار می کنند. متاسفانه مشکل عمده دستگاههای RO در عدم نگهداری دقیق و اصولی آن می باشد. تا آنجا که عدم نگهداری صحیح سبب میشود غشاءهای نیمه تراوا دچار گرفتگی شوند و یا به وسیله رشد باکتریها از بین برود. حال آنکه با نگهداری و مراقبت صحیح می توان از آسیب رسیدن به ممبرانها جلوگیری کرد.

دانلود نرم افزار راهبری RO
نرم افزار نگهداری و راهبری دستگاههای آب شیرین کن به روش اسمز معکوس که به منظور مراقبت و بهره برداری صحیح طراحی شده است دارای قابلیت های زیر می باشد:
1 – فرم ثبت اطلاعات روزانه دستگاههای RO شامل ثبت مدت زمان کارکرد دستگاه ، ثبت فشار ، TDS ، دبی آب تولید و پساب
2 – فرم ثبت اطلاعات اولیه تجهیزات دستگاهها سامل مخازن ، فیلترها ، پمپ ها و ممبرانها ، همچنین ثبت آنالیز آب خام ورودی شامل غلظت یونهای رایج آب و TDS
3 - این نرم افزار با توجه به بانک اطلاعات مهندسی خود با تحلیل شرایط دستگاهها کیفیت تمامی المان های موجود را ارزیابی نموده و در صورت عدم انطباق با شرایط مطلوب ضمن ایجاد پیام ERORR ، راه حل مشکل را ارائه می نماید. المان های مورد تحلیل کیفی شامل موارد زیر است:
- ارزیابی کیفی فیلتر شنی و کربن فعال ، از قبیل افت فشار سرعت جذب سطحی ،مدت زمان کارکرد ، زمان شستشوی معکوس ، دبی مورد نیاز شستوی معکوس
- ارزیابی کیفی کارکرد تزریق مواد شیمیایی مانند آنتی اسکالانت ( ضد رسوب ) ، اسید ، کلر ، سود متابی سولفیت سدیم ( SMBS ) از نظر مقدار غلظت تزریق شده به سیستم
- ارزیابی کیفی میکروفیلترها، از نظر افت فشار ، گرفتگی فیلترها ، زمان تعویض و میزان آبدهی فیلتر
- ارزیابی پمپ فشار قوی از نظر رسیدن به منحنی مشخصه و میزان آبدهی و تامین فشار اسمزی
- ارزیابی سیستم RO از نظر میزان ریکاوری ( R %) زمان شستشوی در محل ( CIP ) ، گرفتگی احتمالی ممبران، نحوه شستشو و فشار اسمزی
- ارزیابی کیفی آب تولید شده از سیستم اسمز معکوس با توجه به میزان ریکاوری (R% ) راندمان غشا به کار رفته
- مطابقت دادن کیفیت آب تولید شده با مراجع بین المللی مصرف آب و ارائه گزارش کیفی از مطلوب بودن و یا نا مطلوب بودن آب تولیدی
گفتنی است کاربر با وارد کردن داده های مربوطه به ثبت اطلاعات روزانه می تواند به تمامی موارد کنترل های کیفی ذکر شده در بالا دست یابی پیدا کند.
4 – ارائه گزارش از کاربری دستگاه از قبیل میزان آب تولید شده ، میزان پساب تولید شده ، مدت زمان کارکرد دستگاه و میزان برق مصرف شده .
این نرم افزار که در محیط Access نوشته شده است قابلیت نصب بر روی تمامی ورژنهای ویندوز را دارا می باشد.
نسخه های ارائه شده این نرم افزار:
نرم افزار کنترل کیفی دستگاههای RO و پیش تصفیه آنها برای آب های لب شور (BW - RO – QC)
نرم افزار کنترل کیفی دستگاههای RO و پیش تصفیه آنها برای آب دریا  (SW - RO – QC)
نرم افزار کنترل کیفی دستگاههای تولید آب مقطر و سیستم پیش تصفیه (Double - RO – QC)
نرم افزار کنترل کیفی دستگاههای RO و پیش تصفیه آنها برای آب معمولی (TW – RO – QC)


دانلود نرم افزار بررسی کیفی آنالیز آب
بررسی اثر کیفیت آب مصرفی در صنایع ، کشاورزی و آشامیدنی یکی از دغدغه های همیشگی انجمن های مهندسی بین المللی بوده است. تا آنجا که انجمن ها و سازمان های متعدد جهانی به ارائه استانداردها و معیارهای کیفیت آب پرداخته اند.
نرم افزار مذکور در واقع بانک اطلاعاتی است از مجموع استانداردهای ارائه شده جهان پیرامون کیفیت آب. کاربر این نرم افزار می تواند با وارد کردن غلظت یونهای مختلف در آب و همچنین با انتخاب نوع کاربرد این آب ارزیابی از کیفیت آب به دست آورد.
برخی از امکانات نرم افزار شامل موارد زیر است :
1 – فرم وارد کردن اطلاعات اولیه شامل منبع آب ، نحوه مصرف ، انتخاب واحد غلظت یونها
2 – گزارش معیار پذیرش که بر اساس نحوه مصرف آب ارائه میشود و به کاربر این قابلیت را می دهد که بر اساس این گزارش آیتم های ضروری و مورد نیاز همان مصرف آب را جهت انجام آنالیزهای آزمایشگاهی بدست آورد.
3 – فرم ثبت نتایج آنالیز آزمایشگاهی که پس از انجام آزمایش بررسی نمونه آب ، کاربر موارد آزمایش شده را بر اساس همان واحدهایی که در فرم اطلاعات اولیه انتخاب نموده است در آن به ثبت می رساند.
4 – گزارش کیفی در واقع آخرین بخش از این نرم افزار می باشد. گزارش کیفی علاوه بر به نمایش گذاشتن غلظت یونهای مختلف در آب بر اساس واحدهای گوناگون ، برخی از محاسبات کل آب را انجام می دهد. این محاسبات شامل: محاسبه TDS ، EC ، قدرت یونی ، سختی کل، سختی موقت، سختی دائم ، اندیس های اشباع رسوب دهی و خوردگی آب میباشد.
در ادامه این گزارش مطابق با استاندارد بین المللی آب ، مطلوب بودن و یا نامطلوب بودن آیتم های مختلف موجود به نمایش گذاشته میشود.
5 – برخی از مهمترین استانداردهای بین المللی که در بانک اطلاعاتی این نرم افزار موجود می باشد شامل موارد زیر است.
 
استاندارد
آب آشامیدنی 
 سازمان بهداشت جهانی  WHO
 انجمن حفاظت زیست محیطی امریکاEPA
موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتیISIR  
 استاندارد آب اروپاEuro
 انجمن کارکنان آب امریکا AWWA
دستور العمل سازمان برنامه و بودجه
آب بویلر و دیگ های بخار
 ABMA انجمن سازندگان بویلر امریکا
 انجمن مهندسان و مکانیک امریکاASME
 انجمن مالکین واحدهای بخار و الکتریکی امریکاABAVE
آب صنعت نساجی 
 Aqua4 ، دستور العمل شماره 7  اتحادیه اروپا
آب صنعت کاغذ    
آب صنعت چوب     
آب صنایع فولاد 
   دستورالعمل کارخانه فولاد مبارکه  سپاهان
آب برج های خنک کن
دستورالعمل شرکتهای پیرامون کیفیت آب برجهای خنک کن
آب کشاورزی
FAO  ، مقاله سازمان جهانی غذایی پیرامون کیفیت  آب درکشاورزی وآبیاری

این نرم افزار با نام تجاری CWA ( customer water Analysis ) ارائه گردیده است.
نسخه تکمیلی این نرم افزار که جهت سازندگان دستگاههای تصفیه آب به روش اسمز معکوس طراحی گردیده با نام CWA-RO ارائه شده است. این نرم افزار علاوه بر قابلیت های نسخه CWA یک گزارش کیفی بیشتر ارائه می نمایدکه با توجه به انجام فرایند اسمز معکوس با احتساب ضریب %R ریکاوری و نوع ممبران انتخاب شده کیفیت آب تصفیه شده به وسیله اسمز معکوس را مورد آنالیز کیفی قرار داده وبااستانداردهای ذکر شده مقایسه می نماید. بنابراین دغدغه همیشگی سازندگان دستگاههای تصفیه آب RO که آیا کیفیت آب تصفیه شده مطلوب می باشد. مرتفع می گردد.
مشتریان نرم افزار CWA : کلیه آزمایشگاههای آنالیز آب ، شرکت های مشاوره مهندسی و دانشگاهها.
مشتریان نرم افزار CWA-RO : کلیه شرکتهای تولید کننده دستگاه RO و شرکتهای مشاوره مهندسی

درکنارتان هستیم !

گواهینامه ها و تقدیرنامه ها

با ما تماس بگیرید

 • دفتر مرکزی: تهران- آریاشهر- برج اداری گلدیس - طبقه هفتم

  تماس: 49279980 (5 خط ویژه)

  فکس: 49279981

  ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  کارگاه: شهریار- ویره - نرسیده به مجتمع صنعتی جوادنژاد - سوله شماره 5

  دفتر هیدروایتالیا: 856263-051-39+ , 856282-051-39+

  www.hydroitalia.com 

   

ما را همراهی کنید

fb art index2 index gp 300x300 aparat youtube ios icon